Koittankosken Metsästysseura

 

 

Etusivu

Ajankohtaista

Seura

Historia

Hirvisuuli

Metsästys

Hirvenmetsästys

Riistanhoito

Kilpailutoiminta

Säännöt

Tilastot

Linkit

Galleria

Palaute

 

KILPAILUTOIMINTA

Syksyisin pidetään hirvi- ja haulikkokisat, joiden lisäksi on talvisin ollut tapana pitää hirvenhiihdot ja kaikille avoimet pilkkikilpailut Lankoslahdella Demasöörissä.

Henkilökohtaisella tasolla seura on ollut Metsästäjäliiton SM-kisoissa edustettuna viime vuosina sekä kivääri, että haulikkolajeissa, ja vieläpä hyvällä menestyksellä. Henkilökohtaisia mitaleita on tullut 3 kultaa, 3 hopeaa ja 4 pronssia. Seuraan voikin liittyä vain pelkäksi kilpailijajäseneksi.

HIRVI 12.8.17

Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Jouni Korpunen
Seppo Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Kai Uusi-Rantala
Ari Korpunen
Voitto Uusi-Rantala



87
63
71
49
57
66
74
59

HAULIKKO 12.8.17

Voitto Uusi-Rantala
Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Jouni Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Seppo Korpunen



19
13
14
10
12
2

HIRVI 14.8.16

Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Jouni Korpunen
Seppo Korpunen
Jarmo Saunaluoma
Risto Korpunen
Tapani Paasimäki
Ari Korpunen
Voitto Uusi-Rantala



86
55
65
54
81
55
47
79
53

HAULIKKO 14.8.16

Voitto Uusi-Rantala
Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Jouni Korpunen
Ari Korpunen
Risto Korpunen
Jarmo Saunaluoma
Seppo Korpunen
Olli Korpunen



19
17
14
14
0
11
11
4
16

Koittankisa
13.3.16

Miehet
Joni Saunaluoma KoMe
Jouni Riihiaho LMS

Miehet 50
Markku Nurmi SiiMs
Rauno Hakamäki SaMs

Miehet 60

Jarmo Saunaluoma KoMe
Hannu Riihiaho LMS
Heikki Saarinen LMS
Lasse Koivumäki LevEk
Kalevi Koivumäki LevEk
Lasse Lahti LevEk

Naiset
Johanna Riihiaho LMS

Metsästäjäsarja

Olli Korpunen KoMe
Reijo Östergård
Soini Kuusinen
Seppo Korpunen

Joukkueet
Koittankoski
Lauttijärvi
Leväsjoki

Paras ampuja
Joni Saunaluoma


Tulos



1170
1120


952
930


1120
1096
1005
988
984
980


862


1122
1060
960
838


3412
3121
3032


99p.


HIRVI 5.9.15

Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Tuukka Palomäki
Touko Palomäki
Keijo Tähtinen
Ari Korpunen
Antti Korpunen
Seppo Korpunen
Olavi Korpunen
Voitto Uusi-Rantala



92
86
73
63
60
58
54
42
36
24

HAULIKKO 5.9.15

Voitto Uusi-Rantala
Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Antti Korpunen
Touko Palomäki
Olavi Korpunen
Jarmo Saunaluoma
Seppo Korpunen



20
20
18
14
13
10
6
6

HIRVI 7.9.14

Jarmo Saunaluoma
Joni Saunaluoma
Risto Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Olli Korpunen
Juha-Matti Korpunen
Oskari Korpunen
Seppo Korpunen
Antti Korpunen
Olavi Korpunen
Ari Korpunen
Tuukka Palomäki
Touko Palomäki
Hannu Korpunen
Tapani Paasimäki
Juhani Ratala



85
84
77
73
67
65
65
62
59
59
56
55
51
45
43
3

HAULIKKO 7.9.14

Olli Korpunen
Touko Palomäki
Joni Saunaluoma
Voitto Uusi-Rantala
Erkki Lähteenmäki
Antti Korpunen
Risto Korpunen
Jarmo Saunaluoma
Seppo Korpunen
Juha-Matti Korpunen
Oskari Korpunen
Olavi Korpunen
Pertti Korpunen
Ari Korpunen



16
15
15
14
12
10
9
9
8
8
6
6
5
1


MENESTYSTÄ SML:n METSÄSTYSAMMUNNOISSA!


Seuran kilpailijajäsen Ossi Mäkelä voitti M70-sarjan metsästyshaulikon Suomenmestaruushopeaa Ikaalisissa käydyissä Metsästäjäliiton SM-kisoissa tuloksella 43 (20+23).
Metsästysluodikossa Joni oli 37. tuloksella 86.
Tuloksia voi tarkastella tästä linkistä.

HIRVI 14.9.13

Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Risto Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Antti Korpunen
Ari Korpunen
Touko Palomäki
Olavi Korpunen
Voitto Uusi-Rantala
Seppo Korpunen
Jorma Liukkonen
Tapani Paasimäki



91
76
73
65
62
60
54
52
47
46
37
36

HAULIKKO 14.9.13

Voitto Uusi-Rantala
Touko Palomäki
Jarmo Saunaluoma
Antti Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Olavi Korpunen
Seppo Korpunen
Risto Korpunen
Joni Saunaluoma



21
16
14
13
10
10
9
7
6

24.3.13  Koittankisa

Nuoret
1. Heikki Östergård LevE
2. Antti Östergård LevE

Miehet

1. Joni Saunaluoma KoMe
2. Jarno Peltoniemi MeIt
3. Kari Anttila LevE
4. Reijo Östergård LevE

Miehet 50
1. Asko Hakamäki Sammi
2. Lasse Koivumäki LevE
3. Jarmo Saunaluoma KoMe
4. Rauno Hakamäki Sammi
5. Hannu Riihiaho LMS

Miehet 60
1. Reino Peltoniemi MeIt
2. Lasse Lahti LevE
3. Kari Virtanen LevE
4. Kalevi Koivumäki LevE
5. Jorma Uurre MeMs

M70
1. Unto Peltoniemi MeIt

Joukkueet (3 parasta)
1. Siikainen
2. Merikarvia
Paras ampuja: Joni Saunaluoma 98

Tulos



928
917


1064
1036
1025
965


1120
1033
960
957
955


1018
960
906
958
825


1008


3178
3118

HIRVI 17.9.12

Joni Saunaluoma
Olli Korpunen
Tuukka Palomäki
Antti Korpunen
Juha-Matti Korpunen
Risto Korpunen
Olavi Korpunen
Hannu Korpunen
Simo Rantamäki
Oskari Korpunen



96
79
67
61
50
48
45
42
35
30


HAULIKKO 17.9.12

Olli Korpunen
Joni Saunaluoma
Tuukka Palomäki
Risto Korpunen
Olavi Korpunen
Antti Korpunen
Juha-Matti Korpunen
Oskari Korpunen



17
16
12
8
7
7
2
2


RHY: haulikkokisa 17.8.12

Miehet
1. Jarkko Mäkinen        MeIt
2. Kai Forsman            MeIt
3. Joni Saunaluoma      KoMe
4. Antti Korpunen        KoMe

Miehet 50
1. Aki Harju                MeIt
2. Jarmo Saunaluoma    KoMe
3. Rainer Tattari          LMS

Miehet 70
1. Matti Sukevainen     LMS


Tulos


20/2
20/1
17
11


14
13
7


6


HIRVI 17.9.11

Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Tuukka Palomäki
Seppo Korpunen
Simo Rantamäki
Voitto Uusi-Rantala
Hannu Korpunen
Touko Palomäki



92
81
60
56
36
33
32
26





HAULIKKO 17.9.11

Asko Frangen
Voitto Uusi-Rantala
Touko Palomäki
Seppo Korpunen
Jarmo Saunaluoma
Tuukka Palomäki
Joni Saunaluoma



19
18
15/2
15/1
13
13
10



12.8.11  RHY:n haulikkokisa

Miehet
1. Mika Sinervä
2. Joni Saunaluoma
3. Mika Tuomisaari
4. Kai Tuomisaari
5. Ville Ylineva
6. Jarkko Mäkinen
7. Vesa Ylineva
8. Sami Aalto

Miehet 50
1. Hannu Ylikruuvi
2. Voitto Uusi-Rantala
3. Jarmo Saunaluoma
4. Aki Harju
5. Rainer Tattari

Miehet 70
1. Asko Frangèn
2. Veikko Heikkilä
3. Matti Sukevainen

Nuoret
1. Tuukka Palomäki
2. Pertti Tähkänen

Joukkueet (3 parasta)
1. KoMe
2. MeIt
3. LMS

Tulos



23
22
21
20
17
15
11
7


23
19
17
14
12


16
2/2
2/1


17
2


64
56
40

Pilkkikilpailut 26.3.2011 Demasöörissä "kaupan mökillä"

Osallistujia oli 20. Keli oli aurinkoinen, mutta kylmä ja kova tuuli piti huolen, että hiki ei päässyt virtaamaan. Kisatulokseen otettiin mukaan 10 suurinta ahventa. Tosin harva sai edes niin montaa.

Oman seuran miehistä parhaiten onnasi Voitolla joka voitti koko kisan.
Kilpailun isoin kala oli Kantolan Arin taidolla ylösnostama 1242g hauki.

26.3.11  Demasööri

1. Uusi-Rantala Voitto
2. Harju Kaija
3. Vastamäki Mika
4. Ratala Aulikki
5. Naukkarinen Lasse
6. Harju Tapani
7. Veikkola Juha
8. Ratilainen Taina
9. Saunaluoma Joni
10. Kantola Ari
11. Mäkipää Juha
12. Korpunen Olli
13. Korpunen Olavi
14. Mäkinen Jarkko
15. Palomäki Touko
16. Korpunen Ari
Lopuilla ei tulosta.

Saalis (g)

1260
924
595
577
413
287
264
224
207
160
144
139
122
85
53
50

HIRVI 19.9.10

Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Ari Korpunen
Erkki Lähteenmäki
Seppo Korpunen
Risto Korpunen
Hannu Korpunen
Juha Alakiikonen
Tapani Paasimäki
Voitto Uusi-Rantala

Mikko Korpunen
Pasi Uusi-Rantala



93
77
76
68
65
65
55
53
52
43
32
12

HAULIKKO 19.9.10

Voitto Uusi-Rantala
Asko Frangen
Joni Saunaluoma
Tuukka Palomäki
Erkki Lähteenmäki
Jarmo Saunaluoma
Seppo Korpunen
Risto Korpunen
Pasi Uusi-Rantala
Ari Korpunen



23
21
17
13
12
11
10
8
4
0

RHY:n hirvi- ja haulikkokisa Ylinevalla 14.8.2010

Koittankoski voitti jälleen haulikon, joten järjestysvuoro on taas ensivuonnakin. Tosin ampujia oli niin vähän, ettei se vaikea homma ollutkaan. Haulikossa oli 17 ampujaa ja hirvessä 9.

Tulokset

HAULIKKO (25 kiekkoa)

Yleinen
1. Olli Korpunen KoMe 21
2. Kai Forsman LMS 19
3. Joni Saunaluoma KoMe 19
4. Juha-Matti Järvinen MeMs 17
5. Ville Ylineva LMS 16
6. Tuukka Palomäki KoMe 14
7. Pauli Peltomäki MeMs 14
8. Jarkko Mäkinen MeIt 13
9. Sami Aalto LMS 10
10. Vesa Ylineva LMS 10

Miehet 50
1. Hannu Ylikruuvi KoMe 21
2. Hannu Riihiaho LMS 16
3. Aki Harju LMS 15
4. Martti Laitinen MeIt 5

Miehet 60
1. Antti Riihiaho LMS 13
2. Matti Sukevainen LMS 3

Miehet 70
1. Asko Frangên KoMe 18

Joukkueet (kolme parasta)
1. Koittankoski 61
2. Lauttijärvi 51

HIRVI (75m, 4 seisovaa ja 6 liikkuvaa)

Yleinen
1. Joni Saunaluoma KoMe 96
2. Ville Ylineva LMS 55
3. Jarkko Mäkinen MeIt 38

Miehet 50
1. Hannu Riihiaho LMS 92
2. Tauno Peltoniemi MeMs 90
3. Hannu Ylikruuvi KoMe 66
4. Martti Laitinen MeIt 44

Miehet 60
1. Antti Riihiaho LMS 74
2. Matti Sukevainen LMS 51

Miehet 70
1. Veikko Heikkilä LMS 64

Joukkueet
1. Lauttijärvi 230

Pilkkikilpailut 27.3.2010 Demasöörissä "kaupan mökillä"

Osallistujia oli 32. Keli oli sateisen masentava ja saalis sen mukainen. Kisatulokseen otettiin mukaan 10 suurinta ahventa. Tosin harva sai edes niin montaa.

Oman seuran miehistä parhaiten onnasi Voitolla jonka saaliin yhteispaino oli 1057g.
Kilpailun isoin kala oli Samuli Leppihalmeen narraama 373g ahven.

Tulokset

1. Lehtilä Ari
2. Naukkirinen Lassi
3. Uusi-Rantala Voitto
4. Juselius Jorma
5. Naukkirinen Pirjo
6. Rantala Olli
7. Kalliomäki Esko
8. Leppihalme Samuli
9. Leppihalme Kari
10. Peräaho Reijo
11. Veikkola Juha
12. Söderlund Anneli
13. Korpunen Ari
14. Mäkipää Juha
15. Peltomaa Jouni
16. Mäkinen Jarkko
17. Korpunen Olli
18. Saunaluoma Joni
19. Korpunen Risto
20. Saunaluoma Jarmo
21. Ala-Honkola Osmo
22. Toivonen Jarmo
23. Korpunen Seppo

Lopuilla ei tulosta

Saalis (g)

1374
1334
1057
605
562
546
518
516
475
446
384
332
321
217
166
145
142
139
104
70
62
61
14

Merikarvian RHY:n hirviammuntakilpailu Ylinevalla 13.9.09

M 1. Salokanta Sami KasjMs 81, 2. Peltoniemi Jarno MerIt 79, 3. Hakkarainen Jouni MerIt 77, 4. Tuomisaari Mika MerIt 71, 5. Korpunen Seppo KoMe 55, 6. Viitakoski Tarmo MerIt 55, 7. Mäkinen Jarkko MerIt 53, 8. Mäensivu Matti MerIt 53

M50
1. Saunaluoma Jarmo KoMe 88, 2. Peltoniemi Tauno MeMs 88, 3. Riihiaho Hannu LMS 86, 4. Tarkkio Jori MerIt 60, 5. Tattari Rainer LMS 60, 6. Korpunen Olavi KoMe 41

M60 1. Riihiaho Antti LMS 91, 2. Peltoniemi Reino MerIt 77, 3. Sukevainen Matti LMS 67

M70 1. Heikkilä Veikko LMS 63

M20 1. Riihiaho Jouni LMS 72

Joukkueet: 1. Lauttijärven Ms 259, 2. Merikarvian Itäinen Ms 232, 3. Koittankosken Ms 184


HIRVI 23.8.2009

Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Tapani Paasimäki
Keijo Tähtinen
Ari Korpunen
Touko Palomäki
Tuukka Palomäki
Antti Korpunen
Seppo Korpunen
Olli Korpunen

Olavi Korpunen



89
88
73
72
67
65
60
59
58
58
51


HAULIKKO 23.8.2009

Joni Saunaluoma
Olli Korpunen
Keijo Tähtinen
Jarmo Saunaluoma
Touko Palomäki
Seppo Korpunen
Tuukka Palomäki
Olavi Korpunen
Antti Korpunen



20
18
15
15
13
10
10
9
9

RHY:n haulikkokisa 16.8.2009
Koittalaiset pärjäsivät taas hyvin, joten kisat saadaan järjestää taas ensi vuonna. Ampujia oli nyt hyvin, kaikkiaan 27.

Miehet
1. Jukka-Pekka Henrikson    AlakMs    23
2. Keijo Tähtinen               KoMe      20
3. Jarkko Mäkinen              MeIt       19
3. Joni Saunaluoma            KoMe      19
5. Petri Peltoniemi              MeMs     18
6. Erkki Heikkilä                  LMS       17
7. Jouni Tuomela                PooskMY 16
7. Mika Sinervä                  KoMe      16
9. Antti Ratala                   MeMs     15
10. Antti Korpunen             KoMe      12
11. Seppo Korpunen           KoMe      10

M20
1. Tuukka Palomäki           KoMe       15
2. Jouni Riihiaho               LMS         14
2. Olli Korpunen               KoMe        14
4. Juha-Matti Järvinen      MeMs        10
4. Vesa Ylineva               LMS          10
6. Pasi Peltoniemi             MeMs        5

M50
1. Aki Harju                      LMS        17
2. Touko Palomäki             KoMe       16/1
3. Voitto Uusi-Rantala        KoMe       16/0
4. Jarmo Saunaluoma         KoMe       15
5. Hannu Riihiaho               LMS        14
6. Rainer Tattari                LMS        12
6. Olavi Korpunen              KoMe       12

M60
1. Matti Sukevainen          LMS        5

M70
1. Asko Frangên               KoMe      19
2. Veikko Heikkilä              LMS        6

Joukkueet (3 parasta)
1. Koittankosken Ms 58
2. Lauttijärven Ms 48
3. Merikarvian Ms 43

Pilkkikilpailut (Demasööri open) 29.3. Vaikka kilpailusää oli tuulinen ja lunta pyrytti, oli osallistujia kaikkiaan 48. Kala ei kuitenkaan ollut syönnillä. Tulokseen laskettiin 10 suurinta ahventa, mutta suurin osa ei saanut kasaan edes sitä. Kilpailun isoin kala oli Jouni Peltomaan 315g ahven.

Tulokset


 1.   Leppihalme Samuli  740g
 2.   Piironen Pertti       710g
 3.   Salomäki Hannu     657g
 4.   Vastamäki Mika     634g
 5.   Kantola Ari           613g
 6.   Lehtilä Ari            600g
 7.   Vilenius Jaakko     460g
 8.   Aki Harju             440g
 9.   Peltomaa Jouni     410g
10.  Veikkola Juha        402g
11.  Saunaluoma Joni    294g
12.  Kantola Jussi         285g
13.  Korpunen Ari         285g
14.  Syenvik Petri        262g
15.  Leppihalme Kari     260g
16.  Korpunen Olli        260g
17.  Korpunen Jussi      175g
18.  Mäkinen Jarkko      160g
19.  Söderlund Anneli    150g
20.  Saunaluoma Jarmo  150g
Lopuilla alle 150g

Nuoret
1. Koskela Vesa   132g
Muilla ei saalista

HIRVENHIIHTO
Merikarvian ja Siikaisten metsästysseurojen välinen hirvenhiihdon Koittankisan kilpailtiin Siikaisten ampumaradalla 21.2.2009


Seura Hiihto Arvio Ammunta YHT
M20
Kalle Peltomäki LevEr 300 234 516 950
M
Reijo Östergård LevEr 266 264 564 1094
Jarno Peltoniemi MerIt 300 266 516 1082
Joni Saunaluoma KoMe 266 228 564 1058
Jukka Mäntylä MerEt 263 252 456 971
Rauno Hakamäki SammiMs 274 258 408 940
M50
Lasse Koivumäki LevEr 273 254 552 1079
Tauno Peltoniemi MeMs 300 264 498 1062
Markku Nurmi SiikMs 300 216 522 1038
Jarmo Saunaluoma KoMe 288 254 486 1028
Hannu Riihiaho LMS 244 262 492 998
Jorma Juhola SiikMs 258 262 372 892
Henry Nurmi SiikMs 287 282 24 593
M60
Reino Peltoniemi MerIt 300 266 570 1136
Antti Riihiaho LMS 276 226 540 1042
Unto Peltoniemi MerIt 300 242 492 1034
Kalevi Koivumäki LevEr 269 260 468 997
M70
Mauno Haapala LeppiEr 300 294 408 1002
Joukkueet
Merikarvian Itäinen Ms 3252
Leväsjoen Eränkävijät 3170
Siikaisten Ms 2503


HIRVI 30.8.2008


Miehet

Joni Saunaluoma
Mika Vastamäki

M50
Jarmo Saunaluoma
Olavi Korpunen
Voitto Uusi-Rantala

Nuoret
Olli Korpunen





90
84


77
68
31


58

HAULIKKO 30.8.2008

A-Sarja
Voitto Uusi-Rantala
Asko Frangen

B-Sarja
Joni Saunaluoma
Jarmo Saunaluoma
Touko Palomäki
Mika Vastamäki
Olli Korpunen
Olavi Korpunen





23
18


18
17
16
16
16
10


RHY:n hirvi ja haulikkokisa 30.8.2008

Hirvi
M
1. Joni Saunaluoma KoMe 90, 2. Mika Vastamäki KoMe 84, 3. Sami Salokanta KasaljMs 84, 4. Antti Erkkilä KasaljMs 77, 5. Jarkko Mäkinen MeIt 73

M50 1. Hannu Riihiaho LMS 90, 2. Tauno Peltoniemi MeMs 88, 3. Antti Riihiaho LMS 85, 4. Jarmo Saunaluoma KoMe 77, Heikki Saarinen LMS 71, 6. Olavi Korpunen KoMe 68, 7. Voitto Uusi-Rantala KoMe 31

M60 1. Matti Sukevainen LMS 69, 2. Veikko Heikkilä LMS 60

Nuoret 1. Jouni Riihiaho LMS 83, 2. Olli Korpunen KoMe 58

Joukkueet 1. LauttijärvenMs 258, 2. Koittankosken Ms 251, 3. KasalanjoenMs 161

Haulikko

M 1. Jarkko Mäkinen MeIt 21, Joni Saunaluoma KoMe 18, 3. Aki Harju MeIt 17, 4. Mika Vastamäki KoMe 16

M50 1. Voitto Uusi-Rantala KoMe 23, 2. Jarmo Saunaluoma KoMe 17, 3. Touko Palomäki KoMe 16, 4. Antti Riihiaho LMS 12, 5. Heikki Saarinen LMS 10, 6. Olavi Korpunen KoMe 10

M60 1. Veikko Heikkilä LMS 9, 2. Matti Sukevainen LMS 4

M70 1. Asko Frangen KoMe 18

Nuoret 1. Jouni Riihiaho LMS 17, 2. Olli Korpunen KoMe 16

Joukkueet 1. KoittankoskenMs 59, 2. LauttijarvenMs 39, 3. Merikarvian Itäinen Ms 38

RHY:n hirvikisa 2.9.07
M M60
1. Erkki Lähteenmäki KoMe 82 1. Veikko Heikkilä LMS 75
2. Seppo Korpunen KoMe 76 2. Matti Sukevainen LMS 54
3. Sauli Jylhänkoski LMS 70 M70
4. Antti Korpunen KoMe 56 1. Tapani Rintala MeIt 51
5. Risto Korpunen KoMe 51
M50 M20.
1. Tauno Peltoniemi MeMs 89 1. Joni Saunaluoma KoMe 90
2. Antti Riihiaho LMS 87 2. Jouni Riihiaho LMS 70
3. Olavi Korpunen KoMe 77 S16
4. Hannu Riihiaho LMS 77 1. Olli Korpunen KoMe 88
5. Voitto Uusi-Rantala KoMe 60 2. Tuukka Palomäki KoMe 50
Joukkueet (3 parasta)
1. Koittankosken Ms 260
2. Lauttijärven Ms 239

Hirvi- ja haulikkokisa 2.9.2007

Haulikko

A-sarja 
   1. Voitto Uusi-Rantala 20
                2. Asko Frangen        19

B-sarja 
   1. Tuukka Palomäki     17
               2. Joni Saunaluoma     14
               3. Olli Korpunen          14
               4. Erkki Lähteenmäki    14
               5. Olavi Korpunen        11

               6. Risto Korpunen        10

               7. Seppo Korpunen       9

                   8. Antti Korpunen            9

Hirvi

M
             1. Joni Saunaluoma         90
                  2. Erkki Lähteenmäki      82
                  3. Seppo Korpunen        76
                  4. Antti Korpunen           56
                  5. Risto Korpunen          51

M 50
        1. Olavi Korpunen          77
                  2. Voitto Uusi -Rantala   60

Nuoret
     1. Olli Korpunen             88
                  2. Tuukka Palomäki        50

RHY:n haulikkokisat 19.8.07

Koittankoski voitti kisat jälleen, joten saadaan pitää ne ensi vuonakin. Ampujia oli keskiverrosti yhteensä 18.

Tulokset: 
M
1. Aki Harju ItMs 14, 2. Seppo Korpunen KoMe 13, 3. Antti Korpunen 10
M50 1. Hannu Riihiaho LMS 18, 2. Touko Palomäki KoMe 17, 3. Jarmo Saunaluoma KoMe 14, 4. Antti Riihiaho LMS 13, 5. Olavi Korpunen KoMe 10
M60 1.
Matti Sukevainen LMS 8/1, 2. Veikko Heikkilä LMS 8/0
M70 1. Asko Frangen KoMe 20
Nuoret 1. Jouni Riihiaho LMS 15, 2. Olli Korpunen KoMe 14/2, 3. Joni Saunaluoma KoMe 14/1, 4. Ville Ylineva ItMs 14/0, 5. Aleksi Palomäki KoMe 13,  6. Tuukka Palomäki KoMe 11, 7. Vesa Ylineva LMS 10
Joukkueet(3 parasta) 1. KoittankoskenMs 51, 2. LauttijärvenMs 46

Metsästäjäliiton ilma-aseiden SM-kisoissa Liperissä Joni Saunaluoma voitti hienosti ilmaluodikon SM-hopeaa M20-sarjassa tuloksella 194


HIRVI 9.9.2006

Yleinen

Joni Saunaluoma
Keijo Tähtinen
Olavi Korpunen
Antti Korpunen
Seppo Korpunen

M50
Jarmo Saunaluoma
Hannes Korpunen
Voitto Uusi-Rantala
Touko Palomäki

Nuoret
Olli Korpunen
Juha-Matti Korpunen




89
82
78
74
64


79
75
57
55


78
43

HAULIKKO 9.9.2006

A-Sarja

Voitto Uusi-Rantala
Asko Frangen
Antti Korpunen

B-Sarja
Keijo Tähtinen
Seppo Korpunen
Touko Palomäki
Jarmo Saunaluoma
Joni Saunaluoma
Olavi Korpunen
Risto Korpunen
Pertti Korpunen
Olli Korpunen




19
18
13


18
14
13
11
9
6
4
3
2

HIRVENHIIHDON KOITTANKISA 24.2.2006 LEVÄSJOELLA

M20 1. JONI SAUNALUOMA 1152
M50 4. JARMO SAUNALUOMA 1063
M50 11. ERKKI LÄHTEENMÄKI 983

JOUKKUEKISASSA KOLMANSIA (3.) TULOKSELLA 3198

Sivua päivitetty viimeksi 14.8.2016 © Aki Palomäki & Joni Saunaluoma 2006